Morgan

Morgan – legenda brytyjskiej motoryzacji. Samochód sportowy, generalnie 2-osobowy wytwarzany ręcznie do dnia dzisiejszego w Malvern Link.

Firma powstała w 1909 roku, początkowo wytwarzała trójkołowce. W latach 30-tych, a dokładnie w 1936 roku zaczęła produkować pojazdy czterokołowe i tak jest do dziś, w prawie niezmienionej formie.

Pierwszy model to 4/4 (cztery koła, cztery cylindry). Morgan przy produkcji pojazdów przez wszystkie lata korzystał z nowoczesnych silników, początkowo Triumph, Fiat, później Rover, Ford, a w ostatnich modelach Aero 8 i BMW.

Najpopularniejsze modele to 4/4 z silnikami 1600-1800cm. +4 (plus 4) 2000cm. +8 (plus 8) od 1968 z silnikami V8 o pojemnościach 3,5l, 3,9l i 4,2l co pozwala osąignąć ponad 200km/h.

Super aerodynamika, przyczepność do podłoża, prowadzenie w starym stylu, dobre osiągi i przyspieszenie, świetna sylwetka z nowoczesną techniką… Prestiż i elegancja…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>